+48 660 244 233 skoki@aeroklub.olsztyn.pl

SKOKI SPADOCHRONOWE Z INSTRUKTOREM

Czy kiedykolwiek przesżło Ci przez głowę, że możesz wyskoczyć ze sprawnego samolotu?

SKOK W PREZENCIE

Rzeczy… wszystko można kupić… Teraz możesz podarować emocje!

SIĘGNIJ NIEBA!

Ładnie, prawda?

Od ponad 100 lat lotnisko jest nierozerwalną częścią naszego Olsztyna. Początkowo jako plac do ćwiczenia musztry wojskowej, a potem już mniej lub bardziej regularne pole wzlotów.

Najnowsza historia to najpierw infrastruktura hangarów i budynku klubowego, budowa twardej i utwardzonej dróg startowych, opracowanie procedury podejścia do lądowania GNSS, sfinansowana ze środków UE.

Najważniejsze jest jednak to, że skoki spadochronowe mniej lub bardziej stanowią nierozerwalny “koloryt” tego pieknego miejsca.

Skocz z nami w tandemie!

Jak do nas dojechać?

Lotnisko zlokalizowane w zachodniej części Olsztyna, przy drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Ostródy/Gdańska/Poznania.

Jadąc samochodem, nie sposób nie zauważyć “wielkiej łąki” okraszonej samolotami, hangarami, ale też farmą fotowoltaiczną.

Należy wjechać w Ulicę Lotniczą (w kierunku Słonecznej Polany), po czym skręcając w lewo należy kierować się w stronę budynku AWM (z niebieskim dachem). Dalej poprowadzą Was tablice kierunkowe.

TAK WYGLĄDA NASZE LOTNISKO Z WYSOKOŚCI JEDNEGO KILOMETRA

MAPA GOOGLE:

POLECAMY...

Choć jesteś na naszej stronie w związku z zaintersowaniem największą przygodą Twojego życia, czyli skokami ze spadochronem, to możliwe, że będzie w Twoim obszarze zainteresowania jedna z “niespadochronowych” atrakcji, które polecamy, bo współpracujemy, lubimy, korzystamy, mamy znajomych:

Na lotnisku, jak to na lotnisku… Można spotkać wielu ludzi pełnych lotniczej wiedzy, historii i doświadczeń, można obejrzeć i zapoznać się z różnorodnymi urządzeniami latającymi, a – co najważniejsze – można posmakować latania w różnych jego formach.
I tak:

  • loty samolotami, szybowcami, motoszybowcami realizuje Aeroklub Warmińsko-Mazurski
  • loty i szkolenia motolotniowe realizuje Szkoła Motolotniowa Jarka Ruszczaka
  • loty i szkolenia na samolotach ultralekkich realizuje Szkoła Latania Bronka Ślężaka
  • na lotnisku mamy też szkołę latania dronami

Mamy kilka zaprzyjaźnionych podmiotów, które realizaują takie ciekawe historie jak nurkowanie, żagle, wakeboard, crossfit i inne.

Polecamy kebab, stację paliw i sklep.

Czasem, gdy do nas przyjedziecie, możliwe, że będziecie potrzebować noclegu. W budynku aeroklubu mamy jeden dwuosobowy pokój, ale po oklolicy znamy i polecamy kilka przyjemnych miejsc do spania.

HOTEL PARK – położony w południowej części Olsztyna hotel oferujący wysoki standard w rozsądnej cenie, którego atutem jest komfortowa lokalizacja (przy trasie wylotowej w kierunku Warszawy)